Jak dobrać stół do masażu i rehabilitacji aby wygodnie się na nim pracowało?

Aby wybrać właściwe stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Powinno się na nim działać wygodnie fizjoterapeucie, ale jednocześnie chory powinien poczuć się komfortowo. Stół do masażu to obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu. Ale jego nabycie nie jest łatwe. Powinno się wziąć pod uwagę dużo parametrów jak funkcja, regulację również jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, zatem powinno się dobrać model, który będzie się doskonale prezentował. Stół do rehabilitacji powinniśmy normalnie podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, który jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przewieźć. Powinien mieć pokrowiec, by nie pobrudził się nam w momencie przejazdu. Dużą korzyścią będzie jego masa im lżejszy tym lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne doskonale sprawdzają się pośród fizjoterapeutów, jacy realizują masaże w domach klientów oraz regularnie muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest także mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dostosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na optymalnej dla nas wysokości nawet w ciągu zabiegu. Stół do rehabilitacji winien posiadać odpowiednią liczbę segmentów. Modyfikacja ich położenia pozwala bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Lepsze przygotowanie pacjenta umożliwia bowiem izolację danych obszarów ciała i przygotowywanie odpowiednich mięśni.

Stół do masażu i rehabilitacji winien być także pokryty takim materiałem, żeby można było go szybko czyścić. Jeśli stół do masażu jest eksploatowany w gabinecie, a my jako gospodarze chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego lokum to oczywiście są one w wielu kolorach. Miejmy na uwadze jednak, żeby dobrać kolor i obicie, które jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w korzystnym odcieniu, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest także wysokość stołu, jaka powinna być regulowana, nie tylko dla osoby na zabiegu ale przede wszystkim dla rehabilitanta. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się wygodnie.
Stoły elektryczne do masażu wielkość i obciążenie
Minimalna wielkość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to prawie 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie rzecz prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezbędny w okresie pracy rehabilitanta, zatem warto przeznaczyć troszkę czasu, żeby wyselekcjonować najlepszy dla nas.

Możesz również polubić…