Maty do akupresury na co zwrócić wyjątkową uwag przy kupowaniu?

Maty do akupunktury są przeznaczona do nacisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w zasadzie taką samą rolę jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są znane już od około 7 tys lat i wywodzi się z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u specjalisty, ale wspomoże proces rehabilitacji. Maty do akupunktury możemy sami użytkować w mieszkaniu, natomiast powinniśmy dobrać takie, które będą dla nas dopasowane. Jak wyszukać właściwe maty do akupresury? Na samym wstępie należy dodać, że wyróżniamy kilkanaście modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Wypustki są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Wykonane są one z materiału sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla kobiet średnio zaawansowanych. Przede wszystkim kolce które również są zrobione ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o wiele więcej.
  • maty do akupresury dla kobiet zaawansowanych – wypustki w tym przypadku są zrobione z metalu, lub plastiku. Są niezwykle szeroko rozstawione, dzięki czemu możemy czuć niezwykle głębokie uczucie podczas masażu.

Wypustki nigdy nie zranią ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć wyłącznie igieł, mogą być także wyposażone w plastikowe koła na jakich znajdują się wypustki. Dla kobiet pierwszy raz je próbujących mogą wyglądać przerażająco. Ale już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zauważyć jakie ma korzystne rezultaty dla naszego zdrowia. Dodatkowe wyposażenia. Jeżeli potrzebujesz uzupełnić swój zestaw do akupresury powinieneś zakupić poduszkę do akupresury. Poprawi ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają ten sam model kolców dostosowany do naszych preferencji. Maty do akupresury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 potrafią być zrobione z plastiku lub gumy, ale również potrafią być pokryte materiałem. Jeżeli chcemy je używać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa liczbę ludzi to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu i można je błyskawicznie zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny świetnie sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim czasem bardzo znane są maty naturalne czyli zrobione z lnu i włókna kokosowego.

Maty do akupunktury, a jej wielkość czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na które partie ciała ma być użytkowana. Jeżeli zamierzamy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być mała. Dzięki temu będziemy mogli ja wynieść ze sobą do pracy bądź na wyjazd. Nie musimy na niej wyłącznie leżeć, możemy również siedzieć lub stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, więc ważne żeby przed ich nabyciem zdecydować jakie partie ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same efekty terapeutyczne. Ich dobór powinien być zależny wyłącznie od naszych preferencji.

Możesz również polubić…