Gdzie najlepiej jest kupić kamień Gua Sha i jak się prezentuje?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to narzędzie używane zazwyczaj w metodach masażu oraz pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W zestawieniu świadczy to faktycznie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, stosowana do masażu twarzy, jest zwykle wykonana z jadeitu lub jasnego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co daje, iż są idealne do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma przeróżne kształty, jakie są przystosowane do różnych obszarów twarzy a przeważnie mają zaokrąglone krawędzie, ażeby nie uszkodzić gładkiej skóry. Kamień Gua Sha przeprowadzany nim masaż może posłużyć w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, zniwelowaniu opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy napięcia oraz wyglądu skóry. Dodatkowo, dużo ludzi uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy ma cechy regenerujące również potrafi pomóc w redukcji lęku oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest powszechnie zwany także „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne użycie jest ważne dla osiągnięcia oczekiwanych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak mądrze użyć kamień Gua Sha:


1. Oczyść buzię: Na wstępie należy odpowiednio umyć skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu bądź innego łagodnego środka czyszczącego. Usunięcie wszelkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń pozwala na odpowiedniejsze wchłanianie serum pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Dalej na oczyszczoną skórę twarzy należy wklepać krem bądź inny popularny preparat do pielęgnacji cery. Środek ten zapewni odpowiednią warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i pozwoli jej prostsze poruszanie się po skórze.
3. Dobierz odpowiedni kamień Gua Sha do masażu twarzy: Dobierz kamień Gua Sha https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 odpowiedni do obszaru twarzy, jaki chcesz masować. Duże kamienie mogą być używane na obszarze szyi, podczas gdy mniejsze kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując proste pociągnięcia wzdłuż rysów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt szybkiego naciskania, by zapobiec podrażnieniom twarzy. Możesz skupić się na obszarach, gdzie występują zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powielaj ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez daną liczbę powtórzeń albo przez pewny czas, średnio około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po skończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy winna być dokładnie umyta wodą, potem osusz ją i przechowuj w suchym miejscu. Systematycznie stosowany kamień Gua Sha może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zmniejszeniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i ulepszeniu jędrności oraz wyglądu cery.