Jaki wybrać stoły do bobatha, aby rehabilitacja nastolatków była robiona komfortowo i intensywnie.

Na samym wstępie należy napisać czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Wykorzystywana jest ona szczególnie u małych dzieci, jednak może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych nawyków i polepszenie napięcia mięśniowego. Dlatego tak znaczące jest by dobrać idealny stół do bobath, który będzie spełniał wyznaczone przez nas zasady.

Stoły do bobatha występują jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak obecnie wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza kuracja będzie opierać się na nastolatkach winniśmy zakupić stół do bobath szczególnie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są uniwersalne i mają 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z niemowlakami. Stół bobath posiada zwykle antypoślizgowe nóżki, które zapewniają fizjoterapeucie stabilność podczas zabiegów. Tego typu stoły do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Posiadają stalowe, mocne ramy, które są zwykle malowane proszkowo. Jeśli idzie o tapicerkę umiemy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może mieć odcień, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to raczej znaczący element naszego wystroju. Tapicerka musi mieć pozwolenie UE. Tapicerka według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na normalną tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Niewątpliwie są materiały typu VIP, które są lepsze, a jakość chorego jest o wiele większy przy fizjoterapii. Charakteryzują się one głównie super powłoką przeciwgrzybiczą, a wszystkie zabrudzenia są szybko z tego rodzaju materiału zmywane. Stół do bobatha możemy nabyć w dowolnej konfiguracji, lecz tutaj na pewno ważna będzie wartość do zapłaty. Im lepsze wyposażenie tym oczywiście cena będzie wyższa.

Możemy też zakupić stół bobath elektrycznie sterowany, który na pewno będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, która jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, zapewni nam podnoszenie chorego w czasie trwania zabiegu. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele większy i na pewno mniej stresujący.

Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, która umożliwia podparcie dodatkowo umiemy ją wybrać w kilku odcieniach. Tapicerka i jej odcień również dostępny jest w kilku wersjach do wyboru od zwykłego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Wersja ta jest niezastąpiona przy średnim gabinecie i różnych technikach pracy rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego przenoszenie go może być niemożliwe, a złożenie go i położenie w dogodnej pozycji, jest naprawdę wielkim atutem.

Stół do bobatha możemy też doposażyć:

  • możemy zmienić wielkość leżanki
  • dobrać odcień tapicerki i konstrukcji
  • zakupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy rehabilitacji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. Zwykle w supermarketach internetowych w których jest zapewne najbogatszy ich wybór. Dobierając korzystny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z ocenami w internecie jak jednocześnie z opiniami fizjoterapeutów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długie lata. Jeśli posiadamy wątpliwości powinno się zatelefonować do marketu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.