Jak urządzić gabinet do masażu w interesującej cenie nabywając polski stół do rehabilitacji

Polski stół do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego istnieć. Chory chce, żeby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie ekskluzywny więc tak ogromnie istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być wybrany nie tylko pod kątem pacjenta, ale również żeby był wygodny dla rehabilitanta, bo przecież on jest funkcjonując na nim wiele czasu. Na naszym rynku widocznych jest mnóstwo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest prawdopodobnie najlepiej zaawansowanym urządzeniem i niestety najdroższym. Jednak jest coraz częściej kupowany przez masażystów do pracy. Ze względu na wykorzystywanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tu duża, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi szybko się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny cenowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • posiada dodatkowe urządzenie do prostego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • wygodny dla pacjenta
 • ustalana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona niezmiernie ważna jeśli chodzi o pracę i prowadzone zabiegi, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość terapii i umożliwia na szybszy powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma określa będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć też regulacją hydrauliczna czyli kompromis między regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona również dosyć wygodna w użyciu. Czy ilość elementów jakie posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy masażach? Oczywiście, że tak. to rehabilitant powinien jasno opisać poziom masaży realizowanych w gabinecie i do tego dopasować odpowiedni stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być bezpieczny i łatwy w prowadzeniu.

Są one odpowiednio ciężkie dlatego wyposażone zostały w koła, które umożliwiają jego przenoszenie. Oczywiście na moment masażu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie obracał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą świetne dla młodzieży, jednak dla doświadczonych są one za niskie i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu dobra to 100 cm jednak dla dziewczyn starszych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie znacznie większy. Wybierając perfekcyjny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, ale przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i pacjenta.

Możesz również polubić…