Jak dobrać dobre stoły do rehabilitacji, by odpowiednio się nam na nich pracowało.

Stoły do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie przeprowadzać zabiegi. Jednak jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak by zaspokoiły nasze oczekiwania w 100%. Na samym wstępie powinno się zadać sobie zapytanie do jakich masaży będziemy używać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich zastosowanie.

Stoły do rehabilitacji możemy wykorzystać do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako leżanki. Powinno się również przeanalizować jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla niemowląt inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji kierowane są do klinik, jakie drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one solidną i dużą konstrukcję, oraz rozmaite dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w wyjątkowo rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto także zwrócić uwagę na ilość elementów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ustawienia pozwala bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie posiadają np 3 części regulowane umożliwiają nam pozytywniejsze ułożenie choregi, oraz maksymalny komfort w ciągu pracy. Do terapii manualnej idealnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie posiadają od 5-7 łamań. Są one niezwykle praktyczne i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji posiadają również dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które poprawiają komfort pacjenta, ale również wycięcie na twarz w zagłówku. Jeżeli zabieg jest realizowany na kręgosłup ułożenie chorego jest niesamowicie ważne. Budowa stołu jest także szczególnie istotna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją przeważnie wzmocnioną. Jeżeli planujesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przenieść. Kółka możemy blokować na chwila masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 przenośne- jak sama nazwa wskazuje umiemy je transportować i zabieg zrobić w domu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich podstawową zaletą jest niewielka waga, by swobodnie się go przewoziło. Są one wyprodukowane ze stabilnego antybakteryjnego materiału i bezproblemowo się je składa. Większość spośród nich posiada dodatkowe pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne powinny być też stabilne w ciągu zabiegu, zatem przed nabyciem powinniśmy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest niewątpliwie imponujący. Stoły do rehabilitacji możemy zakupić w korzystnych cenach, ale im więcej| będą miały funkcji tym niestety wartość będzie wyższa. Jednak wyselekcjonowanie właściwego modelu winien być oparty o wnikliwą analizę wszelkich dostępnych modeli i nabyty rozsądnie przez fizjoterapeutę.

Możesz również polubić…