Dopasować odpowiedni stół stacjonarny do masażu czy jest to lekkie zadanie?

Najważniejszym sprzętem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii winien być efektywny i komfortowy również dla kobiety masującej jak i tej robiącej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji który wyselekcjonować na co zwrócić uwagę?
Decydując się na stół stacjonarny do masażu należy skupiać się podstawowym założeniu, które dla każdego z nas na 100% będzie indywidualne. Jeśli zabieg jest twoją hobby i będzie realizowany niekiedy nie jest ci niezbędny kosztowny i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeśli każdego dnia przyjmujesz na nim pacjentów musisz dobrze przeanalizować jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu przenośne, które zawsze pozbawione są automatyki, ponieważ jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on zawierać pokrowiec do przenoszenia, łatwo i szybko się składać. Jego masa jest też znacznie lekka, dzięki czemu potrafi go każdy szybko przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już inna rzecz. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Wybrane z nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne zaś są pół automatyczne. Regulujemy je za pomocą siłowników, które znajdują się się na spodzie stołu. Najtańszą opcja będzie tu stół stacjonarny do masażu, który posiada ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał wybrać?
Potrafią być one zrobione z drewna albo z aluminium. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego doskonale będą się sprawdzały jako stoły mobilne. Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim piękny design i naturalność .Takie stoły dobrze sprawdzają się więc w formie stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o odpowiedniej wielkości to niezbędny element każdego specjalisty. Działa przy nim poprzez wiele godzin | by nie obciążać bardzo odcinka lędźwiowego na wysokość winna być regulowana. Jest to obowiązkowe do zrealizowania poprawnie masażu. Szerokość leżanki jest też czymś niezwykle ważnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości węższej niż 60 cm, ale również za znacznie bardziej właściwe i uniwersalne uznaje się, stoły minimum 70 cm.

Jeśli chodzi o komfort pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele milej niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach buzi czy stóp liczy się ergonomia i łatwy dostęp do dobrych części ciała. Uwagę warto zatem zwrócić na obecność regulowanych segmentów zezwalających na ustawienie ciała mężczyzny w pozycji wygodnej zarówno dla niego, jak i dla specjalisty. Dobry stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór łatwy. Najkorzystniej zasięgnąć informacji w specjalnym markecie, gdzie sprzedawca doradzi nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej użyteczny.

Możesz również polubić…