Trenażer do oddechu jak wyselekcjonować najodpowiedniejszy dla nas?

Masz częste infekcje, chorowałeś na Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Potrzebny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub zachowaniu właściwej sprawność oddechowej. Kiedyś mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zazwyczaj sportowcom. Absolutnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano robić na nich własne terapie oddechowe, dostosowane do spraw konkretnego chorego. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla osób długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które działają głosem, jak np dziennikarze;
  • chorzy po przebytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go wykorzystywać:

  • kobiety w momencie choroby oddechowej;
  • kobiety z pękniętym bębenkiem lub w momencie zapalenia ucha;
  • u pacjentów z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie mamy modele.? Możemy tutaj wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak i automatyczny. Jak rozumiemy manualny jest o znacznie tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest automatyczna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak się prezentuje i z czego się składa. Zasadniczo zbudowane są one niezwykle podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma też 3 różne kulki w trzech odcieniach, które wskazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej objętości powietrza. W momencie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Ale w momencie wdechu powinniśmy unieść kulki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może posiadać regulacje ruchu powietrza. Jednak wszystko tu uzależniony jest o modelu jaki stanie przez nas wybrany.

Trenażer medyczny automatyczny jest lżejszy i w korzystaniu. Jego zasadniczą zaletą jest szansa zabrania go ze sobą. Jest niewielki i zakończony ustnikiem. Pracuje na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w współczesnych modelach możemy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W momencie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były bardziej intensywne. Pamiętajmy jednak, że choćby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą doktora. Nie zawsze każdy spośród nas zna jak je odpowiednio ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w momencie zajęć. Zalecane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla osób zaczynających będzie to w sam raz. Inaczej gdy chcemy polepszyć naszą kondycję oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wówczas trenażer medyczny powinien być zakupiony w profesjonalnym sklepie. Na 100% musi być automatyczny a my jako zawodnicy powinniśmy być pod kontrolą doktora. Trenażer do oddechu jest dostępny w supermarketach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak również wielkością, jaka może okazać się kluczowa przy jego wyborze. Kluczowe jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze oczekiwania. Nie zawsze warto jest kupować wybrany typ, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.

Możesz również polubić…